Kanak.cz
Body

Doporučené trasy na Vltavě - Pětidenní trasy

Lenora – most Pěkná, Vyšší Brod – Boršov nad Vltavou

1. etapa: Lenora - most Pěkná (5,5h jízdy)

Splutí nádherného a jedinečného úseku horní Vltavy, na kterém je minimum vodáků. Vplujete do chráněné krajiné oblasti NP Šumava, kde je omezení vystupování na břeh. Vystupování je možné pouze na dvouch odpočinkových místech. Po doplutí na Pěknou Vás převezeme přes Lipno do Vyššího Brodu.

2. etapa: Vyšší Brod – kemp Branná (4h jízdy)

Vyplujete v „ranních“ hodinách z Vyššího Brodu. Po projetí jezu ve Vyšším Brodě a jezu v Herbertově, dopádlujete do občerstvení U Tří veverek. Do Rožmberku nad Vltavou vám zbývá 45min. Zde se můžete naobědvat a navštívit hrad Rožmberk. Po projetí rožmberského jezu proplujete kolem kempu U Nojdy a již zbývá dojet do kempu Branná. Kemp je po pravé straně a splutí z Rožmberku trvá 2 hodiny.

3. etapa: kemp Branná - Český Krumlov (4h jízdy)

Druhý den vás čekají 4 hodiny jízdy na začátek Českého Krumlova do kempu Nové Spolí. Cestou se můžete občerstvit v kempu Na pískárně, sjedete jez ve Větřní a jez Konopa a poté doplujete do zmíněného kempu. Splutí můžete spojit s prohlídkou Českého Krumlova a zámku.

4. etapa: Český Krumlov – Zlatá Koruna (5h jízdy)

Projedete centrum Českého Krumlova, což je otázka jedné hodiny při níž si sjedete 4 jezy, Na Rechlích, U Liry, Mrázkův Mlýn a jez U Jelení Lávky. Za Českým Krumlovem se Vltava stáčí do lesů a hájí a po čtyřech hodinách doplujete do kempu Zlatíá Koruna, před kterým je ještě jeden jez. Ve chvílích volna si můžete prohlídnout zlatokorunský klášter.

5. etapa: Zlatá Koruna – Boršov nad Vltavou (5h jízdy)

Vyplujete ze Zlaté Koruny a Vltava se stáčí do lesů. Za tři hodiny proplujete kolem zříceniny hradu Dívčí kámen, který stojí za zhlédnutí. Poté poplujete dále na Boršov nad Vltavou. Po přenesení Boršovského jezu je po 10 minutách na levém břehu kemp Poslední štace, kde vystupujete.Kanak - Ověřeno vodáky 98.12 % - 3518 hodnocení
Nové vodácké video!