Kanak - půjčovna lodí a kemp Branná přeje úspěšný a slunečný rok 2022. Ahooj v létě na vodě!
Kanak.cz
Body

Doporučené trasy na Vltavě - Čtyřdenní trasy

Vyšší Brod – Boršov nad Vltavou

1. etapa: Vyšší Brod – kemp Branná (4h jízdy)

Vyplujete v „ranních“ hodinách z Vyššího Brodu. Po projetí jezu ve Vyšším Brodě a jezu v Herbertově, dopádlujete do občerstvení U Tří veverek. Do Rožmberku nad Vltavou vám zbývá 45min. Zde se můžete naobědvat a navštívit hrad Rožmberk. Po projetí rožmberského jezu proplujete kolem kempu U Nojdy a již zbývá dojet do kempu Branná. Kemp je po pravé straně a splutí z Rožmberku trvá 2 hodiny.

2. etapa: kemp Branná - Český Krumlov (4h jízdy)

Druhý den vás čekají 4 hodiny jízdy na začátek Českého Krumlova do kempu Nové Spolí. Cestou se můžete občerstvit v kempu Na pískárně, sjedete jez ve Větřní a jez Konopa a poté doplujete do zmíněného kempu. Splutí můžete spojit s prohlídkou Českého Krumlova a zámku.

3. etapa: Český Krumlov – Zlatá Koruna (5h jízdy)

Projedete centrum Českého Krumlova, což je otázka jedné hodiny při níž si sjedete 4 jezy, Na Rechlích, U Liry, Mrázkův Mlýn a jez U Jelení Lávky. Za Českým Krumlovem se Vltava stáčí do lesů a hájí a po čtyřech hodinách doplujete do kempu Zlatíá Koruna, před kterým je ještě jeden jez. Ve chvílích volna si můžete prohlídnout zlatokorunský klášter.

4. etapa: Zlatá Koruna – Boršov nad Vltavou (5h jízdy)

Vyplujete ze Zlaté Koruny a Vltava se stáčí do lesů. Za tři hodiny proplujete kolem zříceniny hradu Dívčí kámen, který stojí za zhlédnutí. Poté poplujete dále na Boršov nad Vltavou. Po přenesení Boršovského jezu je po 10 minutách na levém břehu kemp Poslední štace, kde vystupujete.Kanak - Ověřeno vodáky 98.12 % - 3518 hodnocení
Nové vodácké video!