Kanak.cz
Body

Doporučené trasy na Vltavě - Dvoudenní trasy

1. - Vyšší Brod - Český Krumlov

Při této variantě výletu lze využít zázemí kempu Branná po celou dobu plavby a na jednotlivé etapy se dopravit pomocí Vodáckého autobusu Kanak.

1. etapa: Vyšší Brod – kemp Branná (4h jízdy)

Vyplujete v „ranních“ hodinách z Vyššího Brodu. Po projetí jezu ve Vyšším Brodě a jezu v Herbertově, dopádlujete do občerstvení U Tří veverek. Do Rožmberku nad Vltavou vám zbývá 45min. Zde se můžete naobědvat a navštívit hrad Rožmberk. Po projetí rožmberského jezu proplujete kolem kempu U Nojdy a již zbývá dojet do kempu Branná. Kemp je po pravé straně a splutí z Rožmberku trvá 2 hodiny.

2. etapa: kemp Branná - Český Krumlov - pivovar (5h jízdy)

Druhý den vás čekají 4 hodiny jízdy na začátek Českého Krumlova do kempu Nové Spolí. Cestou se můžete občerstvit v kempu Na pískárně, sjedete jez ve Větřní a jez Konopa a poté doplujete do zmíněného kempu. Lze projet Český Krumlov a vystoupit na konci Krumlova, což Vám vřele doporučujeme. Projetí Českého Krumlova je otázka jedné hodiny při níž si sjedete 4 jezy, Na Rechlích, U Liry, Mrázkův Mlýn a jez U Jelení Lávky. Necelý kilometr za posledním jezem je vlevo výstupní místo U pivovaru. Splutí můžete spojit s prohlídkou Českého Krumlova a zámku.


2. - Kemp Branná – Zlatá Koruna

1. etapa: kemp Branná - Český Krumlov (4h jízdy)

První den vás čekají 4 hodiny jízdy na začátek Českého Krumlova do kempu Nové Spolí. Cestou se můžete občerstvit v kempu Na pískárně, sjedete jez ve Větřní a jez Konopa a poté doplujete do zmíněného kempu. Splutí můžete spojit s prohlídkou Českého Krumlova a zámku.

2. etapa: Český Krumlov – Zlatá Koruna (5h jízdy)

Projedete centrum Českého Krumlova, což je otázka jedné hodiny při níž si sjedete 4 jezy, Na Rechlích, U Liry, Mrázkův Mlýn a jez U Jelení Lávky. Za Českým Krumlovem se Vltava stáčí do lesů a hájí a po čtyřech hodinách doplujete do Zlaté Koruny, před kterou je jez Koruna. Ve chvílích volna si můžete prohlídnout zlatokorunský klášter.


Kanak - Ověřeno vodáky 98.12 % - 3518 hodnocení
Nové vodácké video!