Kanak.cz
Body

Doporučené trasy na Vltavě - Jednodenní trasy

1. - Vyšší Brod – Kemp Branná (4h jízdy)

Vyplujete v „ranních“ hodinách z Vyššího Brodu. Po projetí jezu ve Vyšším Brodě a jezu v Herbertově, dopádlujete do občerstvení U Tří veverek. Do Rožmberku nad Vltavou vám zbývá 45min. Zde se můžete naobědvat a navštívit hrad Rožmberk. Po projetí rožmberského jezu proplujete kolem kempu U Nojdy a již zbývá dojet do kempu Branná. Kemp je po pravé straně a splutí z Rožmberku trvá 2 hodiny.

2. - Kemp Branná – Český Krumlov - kemp (4h jízdy)

Čekájí Vás 4 hodiny jízdy na začátek Českého Krumlova do kempu Nové Spolí. Cestou se můžete občerstvit v kempu Na pískárně, sjedete jez ve Větřní a jez Konopa a poté doplujete do zmíněného kempu. Splutí můžete spojit s prohlídkou Českého Krumlova a zámku.

3. - Kemp Branná – Český Krumlov - pivovar (5h jízdy)

Čekají Vás 4 hodiny jízdy na začátek Českého Krumlova do kempu Nové Spolí. Cestou se můžete občerstvit v kempu Na pískárně, sjedete jez ve Větřní a jez Konopa a poté doplujete do zmíněného kempu. Lze projet Český Krumlov a vystoupit na konci Krumlova, což Vám vřele doporučujeme. Projetí Českého Krumlova je otázka jedné hodiny při níž si sjedete 4 jezy, Na Rechlích, U Liry, Mrázkův Mlýn a jez U Jelení Lávky. Necelý kilometr za posledním jezem je vlevo výstupní místo U pivovaru. Splutí můžete spojit s prohlídkou Českého Krumlova a zámku.


Kanak - Ověřeno vodáky 98.12 % - 3518 hodnocení
Nové vodácké video!